Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu - Kuğu Gölü

Rus balesinin en seçkin bale tiyatrolarından Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, ölümsüz eser “Kuğu Gölü” ile 04-05-06 Mart 2020 tarihlerinde Kültür ve Sanatın Merkezi TİM Show Center’da…

04-05-06 Mart 2020

Balenin Mücevherleri..

Her yıl olduğu gibi bu sene de İstanbullu bale severler, Kültür ve Sanatın Merkezi TİM Show Center’da buluşuyor. Dünyaca ünlü topluluk Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, 04-05-06 Mart 2020 tarihlerinde P.I. Çaykovski’nin ölümsüz eseri Kuğu Gölü ile İstanbul seyircisinin karşısında olacak.

Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu, klasik baleye getirdiği yenilikler, kullanılan olağandışı bale formları, farklı dans teknikleri ve zengin repertuarıyla kısa zamanda dünyanın en çok tanınan bale tiyatrolarından biri haline geldi.

Topluluk, 2015 yılında, Rusya ve Fransa'da yaptığı gösterilerle adını duyurmaya başladı. Uluslararası bale yarışmalarında birinci gelen Anton Ploom, Anastasia Lomachenkova, Svetlana Bednenko, Olesya Gapiyenko, Alexander Omar, Yuri Kalinin gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı.

2016 yılında ise kalıcı bir ekip kuruldu ve “Kuğu Gölü”, “Uyuyan Güzel”, “Fındıkkıran”, “Giselle” ve bunun gibi bir çok klasik repertuvarın önemli eserleri The Hermitage Museums Theater, The Alexandrinsky Theater, The Bolshoi Drama Theater gibi St.Petersburg'un en güzel sahnelerinde yer aldı.

Temaları ifade ediş biçimi, mükemmel tekniği ve baş balerinlerin büyüleyici performanslarıyla Avrupalı, Amerikalı ve Rus eleştirmenlerin ilgi odağında yer alan Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu bugüne kadar Rusya’da birçok şehirde ve dünya çapında birçok ülkede sahne aldı. 04-05-06 Mart 2020 tarihlerinde ise TİM Show Center’da bale severleri büyülemeye hazırlanıyor.

04 Mart 2020 Çarşamba   21:00 Etkinlik sona erdi

05 Mart 2020 Perşembe   21:00 Etkinlik sona erdi

06 Mart 2020 Cuma   21:00 Etkinlik sona erdi

Saint-Petersburg Klasik Bale Tiyatrosu - Kuğu Gölü
Instagram

TİM, benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları ve gösterimleri, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için yeni bir alternatiftir.

E-Bülten Kayıt

İLETİŞİM

Kroki

Email: info@timshowcenter.com

Telefon: 0212 286 66 86 (Pbx)

Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457-Sarıyer/İSTANBUL