Georgian Legend - Gürcü Efsanesi Ulusal Dans Gösterisi

Gürcü Efsanesi Gösterisi, en son teknolojileri kullanan en gelişmiş müzikal ve koreografik gösterisi haline geldi.

26 NİSAN 2023

“GÜRCÜ EFSANESİNİ” GÖSTERİSİ

'Gürcü Efsanesi' Gösterisi, en son teknolojileri kullanan en gelişmiş müzikal ve koreografik gösterisi haline geldi. Dünya basınına göre, kapsamı ve dramaturjisi bakımından türünün lideri olan' Dansın Efendisi' dans gösterisini bile geride bırakıyor. Gürcü sanatçıları beş kıtada 50'den fazla ülkede Almanya, İsveç, İngiltere, ABD, Japonya, Kanada, Çin'de ayakta alkışlandı.

'... Bu, herkesin hayatında en az bir kez görmesi gereken bir manzara!' - Le Figaro'nun Fransızca baskısı bu şekilde 'Gürcü Efsanesi' nden bahsediyor. New York Post gazetesinin muhabirlerine göre sanatçıların her konseri seyirciler için gerçek bir bayram oluyor. Gürcü danslarının eşi benzeri yoktur. Dans eden bir Gürcü erkeğinin hareketlerinden ve duruşundan, kızını onunla evlendirmek isteyip istemediğine karar verebiliyorlardı.

GÜRCÜ DANSLARININ EŞİ BENZERİ YOKTUR

Parmaklarının üzerinde dans etmek, dizlerinin üzerinde dönmek harika bir sanattır. Ve kadınlar... Gürcü kadınların sahnede süzülüşünü hiç gördünüz mü – suda yüzen  kuğular gibi. Dansçılar bunu 'bu şekilde dans edebilmek için Gürcü olarak doğmak gerekiyor' diye açıklıyor. Rüzgarın sesi, davulların çalması, dağların görkemli sessizliği, dağların neşeli sesini içinde barındıran şarkılar, danslar Vatana sevgiyle doludur.

Olay örgüsünün ustalıkla iç içe geçmesi, sahnede ustaca somutlaştırılması, çarpıcı manzara ve kostümler, en yüksek düzeyde ışık ve ses, 'Gürcistan Efsaneleri'ni dünya sahnesinde Kafkas kültürünün bir zaferine dönüştürüyor.

26 Nisan 2023 Çarşamba   21:00 Etkinlik sona erdi

TİM, benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları ve gösterimleri, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için yıllara dayanan tecrübeyi deneyimli kadrosu ile birleştiren bir alternatiftir.

E-Bülten Kayıt

İLETİŞİM

Kroki

Email: info@timshowcenter.com

Telefon: 0212 286 66 86 (Pbx)

Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457-Sarıyer/İSTANBUL