APHKHAZETİ Gürcistan Devlet Topluluğu

22 Ocak 2024

Gürcistan Devlet Topluluğu APHKHAZETİ canlı koro ve orkestra ile APHKHAZETİ, Gürcü dansının alışılmadık bir birleşimidir ve bu ulusun dansına güçlü bir şekilde kök salmıştır. Çağdaş koreografi ve müzikle gelenek. Neredeyse 100 yıllık bir gruptur. Tarih, resmi olarak 1931'de kuruldu. Grup sürekli olarak dünyayı dolaşıyor ve Gürcü kültüründe güzel olan her şeye daha yakın izleyiciler - gelenek, folklor ve inanılmaz enerji.

Abhazya'daki savaş ve ardından tüm bölgenin Rus işgali sanatçılar 1992'de Tiflis'e taşınacak. Zorluklara rağmen, APHKHAZETİ karakterini korudu, beceriler ve benzersiz renk!

Mart 2021'de - genç ve yetenekli sanat yönetmeninin gelişiyle, efsanevi Bachana Chanturia - grubun tarihinde heyecan verici bir aşama başladı. Uzun yıllar boyunca öyleydi Gürcistan Ulusal Balesi Sukhishvili'nin ana solistlerinden biri. Tecrübesini kullandı ve geleneksel danslar için yeni koreografi yaratma yeteneği. Tanınmış kişileri davet etti Gürcü besteciler, birlikte özgün bir müzik eşliği hazırladılar ve bu bu programı - Choreonicon - Türkiye'de sunacak!

APHKHAZETİ, tamamen yeni bir versiyonda Gürcü müziğinin geleneksel parçalarıdır, canlı bir orkestra tarafından seslendirildi. Ayrıca çeşitli bölgelerden muhteşem danslar içerir efsanevi Bachana Chanturia'nın yorumu!

Yenilik o kadar çığır açıcıydı ki, son iki yılda grup sahne aldı Gürcistan'ın birçok bölgesi, sınırları dışında da konserler veriyor. Etnik köken, bale ve modernite - Türkiye'de hiç görülmemiş keyifli bir gösteri!

Konserin süresi 2 saattir.

22 Ocak 2024 Pazartesi   20:00 u-concert

TİM, benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları ve gösterimleri, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için yıllara dayanan tecrübeyi deneyimli kadrosu ile birleştiren bir alternatiftir.

E-Bülten Kayıt

İLETİŞİM

Kroki

Email: info@timshowcenter.com

Telefon: 0212 286 66 86 (Pbx)

Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457-Sarıyer/İSTANBUL