Prof. Dr. Ali Rıza Kural : Senfonik Musiki Konseri 2

1 Mart 2024

Prof. Dr. Ali Rıza Kural tarafından 10 Mart 2008 yılında gerçekleştirilen konserde olduğu gibi 1 Mart 2024 Cuma günü sahneye konulacak konserde Prof. Dr. Ali Rıza Kural’a yine Senfoni Orkestrası ve Türk Müziği Sazları eşlik ediyor.

Prof. Dr. Ali Rıza Kural’ın Musiki Özgeçmişi

Musikiye, mandolin ve keman dersleri alarak başladı. 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. Bu arada Arif Sami Toker’den Türk Musikisi dersleri aldı. Sonra sırasıyla merhum Rüştü Eriç’in yönettiği Rumeli Türkleri Derneği korosu, Süheyla Altmışdört’ün yönettiği İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi korosu ve İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Musikisi Bölümünde musiki öğrenimini sürdürdü. Münir Nureddin Selçuk’un şefliğindeki İstanbul Belediye Konservatuarı İcra heyetinde stajyer korist olarak kısa bir süre görev yaptıktan sonra Prof. Dr. Nevzad Atlığ şefliğinde kurulan Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Musikisi korosunda görev yapan Dr. Ali Rıza Kural, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda ihtisas’a başladı. 1985 yılında Doçent, 1995 yılında da Profesör ünvanını alan Ali Rıza Kural, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrenci korosu şefliği, TRT İstanbul radyosu istisna akitli solistliği, İstanbul Festivali çerçevesindeki konserlerde solistlik yaparak musiki yaşamını sürdürdü. Ayrıca dernekler ve vakıflar yararına özel konserler verdi. Merhum Prof.Dr. Nevzad Atlığ’ın yönettiği Devlet Klasik Türk Musikisi Korosu (Şimdiki adıyla Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Musikisi Korosu), Taylan Kendirli’nin şefliğini yaptığı Büyük Kulüp Klasik Türk Musikisi korosu ve Merhum Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça’nın program danışmanlığını yaptığı Pera Müzesi konserlerine misafir solist olarak katıldı. Prof. Dr. Ali Rıza Kural bugüne kadar Hayal İçinde, Klasikler ve Sevdiklerimin Sevdikleri olmak üzere müzikseverlere 3 albüm sundu.

1 Mart 2024 Cuma   20:00 Etkinlik sona erdi

TAKIPTE KALIN

TİM, benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları ve gösterimleri, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için yıllara dayanan tecrübeyi deneyimli kadrosu ile birleştiren bir alternatiftir.

E-Bülten Kayıt

İLETİŞİM

Kroki

Email: info@timshowcenter.com

Telefon: 0212 286 66 86 (Pbx)

Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457-Sarıyer/İSTANBUL