Anthony Jeselnik - Bones And All

Anthony Jeselnik ilk kez Türkiye’de!

5 Ekim 2024

Netflix’te yayınlanmış gösterileri “FIRE IN THE MATERNITY WARD” ve “THOUGHTS AND PRAYERS”tan ve Comedy Central’da yayınlanmış “THE ROAST OF DONALD TRUMP” ile THE ROAST OF CHARLIE SHEEN” performanslarından tanıyabileceğiniz dünyaca ünlü Amerikalı komedyen Anthony Jeselnik, “BONES AND ALL” ismini verdiği tek kişilik stand-up gösterisi ile 5 Ekim 19:00’da TIM Show Center’da!

*Gösteri İngilizcedir ve altyazı olmayacaktır.

He can currently be seen on his podcast, THE JESELNIK AND ROSENTHAL VANITY PROJECT, alongside co-host Gregg Rosenthal. His most recent stand up special, FIRE IN THE MATERNITY WARD, premiered on Netflix to critical acclaim.

Anthony was also the creator, host and producer of his series, GOOD TALK and THE JESELNIK OFFENSIVE on Comedy Central.

He also appeared on multiple roasts for thenetwork, most notably THE ROAST OF DONALD TRUMP and THE ROAST OF CHARLIE SHEEN.

Additionally, Anthony wrote and performed the stand-up specials THOUGHTS AND PRAYERS, an hour-long for Netflix and CALIGULA, an hour-long for Comedy Central which followed his debut comedy album, SHAKESPEARE, for Comedy Central Records.

He has performed on CONAN, THE TONIGHT SHOW, JIMMY KIMMEL LIVE and was a writer and the first ever stand-up comic to appear on LATE NIGHT WITH JIMMY FALLON.

Please be advised that the performance begins promptly at the time indicated and late admittance is not guaranteed. It is a condition of entry that ticket holders agree to not photograph, film, record or stream the show. Age 18+

Brought to you by TuzBiber Stand-Up In collaboration with A Comic Soul & Livehouse Comedy.

*Show is in English with no subtitles provided.

5 Ekim 2024 Cumartesi   19:00 tuzbiberstandup

TİM, benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları ve gösterimleri, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için yıllara dayanan tecrübeyi deneyimli kadrosu ile birleştiren bir alternatiftir.

E-Bülten Kayıt

İLETİŞİM

Kroki

Email: info@timshowcenter.com

Telefon: 0212 286 66 86 (Pbx)

Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak 34457-Sarıyer/İSTANBUL